O produktoch

DexShell je značka zaväzujúca sa k vývoju a výrobe výkonného a funkčného príslušenstva pre outdoorové a náročné pracovné využitie. DexShell produkty sú nepremokavé, priedušné a zároveň udržujú komfort pri nosení. Spolu s kvalitnými materiálmi ako sú THERMOLITE ®, COOLMAX ®, či PORELLE ® zabezpečujú požadované vlastnosti.

Coolmax je ochranná známka a obchodný názov pre sériu vlhkosť odvádzajúcich technických tkanín vyvinutých v roku 1986. Coolmax vlákna nie sú okrúhle, ale sú mierne podlhovasté v priereze, s drážkami prebiehajúcimi pozdĺž závitov. Sú vyrábané buď v štvor- alebo šesť kanálovom prevedení. Rad blízkych kanálov vytvorí kapilárny odvod vlhkosti cez jadro a von do širšej oblasti na povrchu tkaniny, ktorá zvyšuje odparovanie. Vlákno COOLMAX® vďaka svojmu patentovanému 4-6 kanálovému profilu a vylepšenej vláknovej technológii odvádza enormné množstvo vlhkosti z povrchu pokožky na vonkajšiu stranu textílie, pričom túto rozvádza do plochy a tým zefektívňuje jej odparovanie. Svojimi mimoriadnymi vlastnosťami redukuje priamo teplotu pokožky, znižuje srdcovú frekvenciu pri telesnej činnosti a udržuje hydratáciu organizmu na požadovanej úrovni. Zabezpečuje komfort chladivého pocitu v každej situácii. Vďaka výbornej elasticite a optimálnej jemnosti materiálu vyniká vysokým komfortom a pohodlím pri nosení. Výrobky sú použiteľné celoročne na športové aktivity, bežné nosenie a oddych, ako prvá vrstva v zime, alebo jediná vrstva v lete.

Porelle membrány sú vyrábané s viac ako 30 ročnou históriou na trhu. Spoločnosť je pravdepodobne výrobcom toho najširšieho portfólia membrán na svete – s radom membrán zahŕňajúcich:

• mikroporézna polyuretánová membrána
• hydrofilné polyuretánové membrány
• PTFE bi-komponent membrány
• sieťované polyuretánovej membrány
• priedušná membrána
• membrány odolávajúce ohňu

Porelle membrány pre šport a voľný čas zahŕňajú rad filmov (12 – 55 µm hrúbky), určené pre použitie do oblečenia pre športové aktivity. Každá membrána ponúka množstvo výhod, ale sú tiež navrhnuté tak, aby splnili vyššie požiadavky pre konkrétne aplikácie odevu. Nepremokavosť môže byť až nad 10 000 mm a priedušnosť až 18 000 g/m²/hod. Membrána pre šport zahŕňa filmy 25 a 40 µm, membrány sú odporúčané pre viac odolné použitie ako napr. rukavice, obuv a ponožky.

Merino vlna je omnoho jemnejšia než tradičná vlna. Jemnosť vláken je meraná v mikrometroch. Čím nižšia hodnota, tým jemnejší materiál. Merino vlákna využívané v odevnom priemysle majú zvyčajne hrúbku na úrovni 15 – 25 mikrometrov. Väčšina z nás pociťuje škriabanie pri hrúbke 28 mikrometrov. Merino je 100% prírodný materiál a preto vo väčšine prípadov nevyvoláva alergické reakcie. Vlna Merino dokáže zahriať aj ochladiť ľudské telo. Merino je tak teplé preto, lebo milióny drobných vzdušných vrecúšok sú zachytené medzi šupinkami, ktoré sú na povrchu vlákna, samozrejme po celú životnosť vlákna. V teplom prostredí merino udržiava povrch pokožky chladný pocit prostredníctvom “ochladzovania vyparovaním”. Má totiž vynikajúcu schopnosť odvádzať vlhkosť od tela aj v plynnom skupenstve (para). Syntetické tkaniny odvádzajú pot až po skvapalnení a preto môžu chladiť. Každé vlákno môže absorbovať viac ako 1/3 svojej vlastnej váhy bez pocitu navlhnutého alebo mokrého dotyku. Každé vlákno vlny merino dýcha cez svoju vnútornú štruktúru. Vlna merino nie je vhodným prostredím pre život baktérií. Dôvodom je vysoká schopnosť pohlcovať vlhkosť a nesúrodosť vlákna s veľmi členitým povrchom. Nezapácha ani po opakovanom prepotení. Prirodzenou vlastnosťou vlny je vysoká ochrana proti UV žiareniu. Skoro všetky zdroje uvádzajú že merino je aj nehorľavé.

Nepremokavé ponožky DexShell sú výborným pomocníkom pre všetky outdoorové aktivity vo všetkých poveternostných podmienkach. Sú dostupné v širokej škále vzorov a strihov. Tieto nepremokavé a zároveň priedušné ponožky poskytujú vysokú úroveň komfortu a ochrany pri všetkých náročných outdoorových aktivitách ako napríklad cyklistika, rôzne vodné športy, nordic walking, poľovníctvo, rybolov, motocyklistika a ďalšie. Použité patentované technológie a látky ako Porelle membrána či Coolermax v ponožkách DexShell poskytujú nie len tepelnú ochranu a ochranu pred vetrom, no zároveň i nepremokavosť, výbornú odolnosť a nízku hmotnosť.

Rukavice Dexshell poskytujú maximálne pohodlie vo všetkých klimatických podmienkach. Ich dokonalá priľnavosť, odolnosť a schopnosť ochrániť Vaše ruky pri akejkoľvek aktivite z nich robí výnimočného pomocníka. Sú vhodné na outdoorové aktivity ako napríklad rybolov, turistika, motocyklistika, nordic walking a iné.

Nepremokavé čiapky Dexshell sú vhodné na rôzne pracovné či voľnočasové outdoorové aktivity. Vďaka použitiu špičkových materiálov sú výrobky DexShell pohodlné a štýlové a poskytujú ochranu vo vetre, daždi, snehu, ale aj v teplejšom počasí.

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.