O produktoch

DexShell je značka zaväzujúca sa k vývoju a výrobe výkonného a funkčného príslušenstva pre outdoorové a náročné pracovné využitie. DexShell produkty sú nepremokavé, priedušné a zároveň udržujú komfort pri nosení. Spolu s kvalitnými materiálmi ako sú THERMOLITE ®, COOLMAX ®, či PORELLE ® zabezpečujú požadované vlastnosti.

Porelle® membrána zabezpečuje plnú nepremokavosť produktov DexShell. Táto membrána je nalaminovaná medzi vnútornou a vonkajšiou vrstvou ponožky. Je vyrábaná spoločnosťou PIL Membranes s viac než 30 ročnými skúsenosťami na trhu. Kombinuje tri veľmi dôležité vlastnosti: pružnosť, odolnosť a priedušnosť. Porelle® membrána poskytuje nepremokavosť až nad 10 000 mm a priedušnosť až 18 000 g/m²/hod.

Nepremokavé ponožky DexShell 

Sú výborným pomocníkom pre všetky outdoorové aktivity vo všetkých poveternostných podmienkach. Sú dostupné v širokej škále vzorov a strihov. Tieto nepremokavé a zároveň priedušné ponožky poskytujú vysokú úroveň komfortu a ochrany pri všetkých náročných outdoorových aktivitách ako napríklad cyklistika, rôzne vodné športy, nordic walking, poľovníctvo, rybolov, motocyklistika a ďalšie. Použité patentované technológie a látky ako Porelle membrána či Coolmax v ponožkách DexShell poskytujú nie len tepelnú ochranu a ochranu pred vetrom, no zároveň i nepremokavosť, výbornú odolnosť a nízku hmotnosť.

Vnútorná vrstva ponožiek je najčastejšie tvorená z týchto materiálov:

Coolmax® je ochranná známka a obchodný názov pre sériu vlhkosť odvádzajúcich technických tkanín vyvinutých v roku 1986. Coolmax je syntetický materiál s pridanými iontami striebra. Skvelo odolává mnohým typom baktérií a mikroogranizmom, preto sa najčastejšie používá tam, kde sa im dobre darí - v ponožkách, v spodnom prádle a pod. Materiál dobre odvádza pot, aktívne chladí používateľa a rýchlo schne. Výrobky sú použiteľné celoročne na športové aktivity, bežné nosenie a oddych, ako prvá vrstva v zime, alebo jediná vrstva v lete.

Merino vlna je omnoho jemnejšia než tradičná vlna. Vyniká hrejivosťou, prirodzenou antibakteriálnou funkciou, priedušnosťou a schopnosťou odvádzať pot. Je tvorená priedušnými, komplexnými proteinovými vláknami, ktoré sa ľahko prispôsobia veľkým teplotným rozdielom – v lete chladia, v zime hrejú a vďaka keratínovému základu neabsorbujú telesné pachy a nezapáchajú ani po opakovanom prepotení. Každé vlákno môže absorbovať viac ako 1/3 svojej vlastnej váhy bez pocitu navlhnutého alebo mokrého dotyku. Merino vlna je jemná a šetrná k ľudskej pokožke.

Bambusové vlákno je materiál známy svojou skvelou jemnosťou, antistatickými vlastnosťami a šetrnosťou k ľudskej koži. Dobre odvádza vlhkosť a je antibakteriálny. Vďaka konštrukcii dutých vláken sa dobre prispôsobuje rozdielnym teplotám. Je 100% biologicky rozložiteľný.

Drirelease® vlna je kombináciou merino vlny a syntetických vláken. Z oboch si odnáša tie najlepšie vlastnosti. Poskytuje dobrú hrejivosť a je príjemná na dotyk, zároveň skvelo odvádza pot, je odolná a rychloschnúca.

Nylon je syntetický, vláknitý materiál, ktorý je známy svojou vysokou pevnosťou v ťahu, odolnosťou proti oderu a chemickou stabilitou. Jedná sa o veľmi pružné vlákna, ktoré sa používajú pri výrobe oblečenia najmä preto, že sú ľahké a hrejivé.

Nepremokavé rukavice Dexshell

Poskytujú maximálne pohodlie vo všetkých klimatických podmienkach. Ich dokonalá priľnavosť, odolnosť a schopnosť ochrániť Vaše ruky pri akejkoľvek aktivite z nich robí výnimočného pomocníka. Sú vhodné na outdoorové aktivity ako napríklad rybolov, turistika, motocyklistika, nordic walking a iné.

Nepremokavé čiapky Dexshell

Sú vhodné na rôzne pracovné či voľnočasové outdoorové aktivity. Vďaka použitiu špičkových materiálov sú výrobky DexShell pohodlné a štýlové a poskytujú ochranu vo vetre, daždi, snehu, ale aj v teplejšom počasí.