Ako to funguje?

Trojvrstvová konštrukcia

Produkty DexShell využívajú trojvrstvovú "sendvičovú" konštrukciu. Nepremokavá a priedušná membrána Porelle® je vložená medzi vnútornú a vonkajšiu vrstvu. Membrány Porelle® vyrába spoločnosť PIL Membranes s viac než 30 ročnými skúsenosťami na trhu. Okrem nepremokavosti vynikajú aj svojou odolnosťou, čo je pre nepremokavé ponožky a rukavice kľúčovou vlastnosťou. DexShell využíva membránu s priedušnosťou WVP 15 000 g/m2.day (merané podľa normy ASTM E96:95).

Patentovaná technológia 4-way stretch 

Vďaka mikrobodovému laminovaniu vnútornej a vonkajšej vrstvy na nepremokavú membránu poskytujú produkty DexShell ich používateľom skvelú odolnosť. Sú pružné, pohodlné a nijako ich neobmedzujú pri aktívnom pohybe v teréne.

Sú ponožky DexShell naozaj nepremokavé?

Áno, úplnú nepremokavosť zabezpečuje membrána Porelle®, ktorá je nalaminovaná medzi vnútornú a vonkajšiu vrstvu ponožky. 

Sú produkty DexShell aj priedušné? 

DexShell vo svojich produktoch používa rokmi overené membrány anglickej značky Porelle, ktoré majú okrem vodeodolnosti aj schopnosť prepúšťať vodné pary.

Udržia ponožky moje nohy v teple? 

Áno, ponožky DexShell sú odolné proti vetru, čo pomáha udržať vaše nohy v teple. Zateplenie ponožiek uvádzame v hodnotách 1-5 a nájdete ich vždy v popise jednotlivých typov ponožiek. Hodnotu 5 majú naozaj teplé ponožky do mrazivého počasia, naopak ponožky s hodnotou 1 sa hodia skôr na leto. Zvyšné sú vhodné na jar alebo jeseň. 

Ako sa dajú ponožky oprať, keď sú vodotesné?

Ponožky stačí obrátiť naruby. Je možné ich prať ručne alebo v práčke s šetrným režimom a maximálnou teplotou 40°C. Pri sušení nesmiete ponožky pokladať na priamy zdroj tepla. Taktiež je potrebné ponožky vysušiť z oboch strán. Keď sa usuší vnútro ponožiek, treba ich obrátiť a nechať usušiť vonkajšiu vrstvu ponožiek. Viac informácií o starostlivosti a praní nájdete TU.  

Môžem nosiť s ponožkami DexShell aj bežné ponožky?

Samozrejme. Viac vrstiev ponožkám nijako neprekáža. Záleží len na tom, čo je pro vás príjemnejšie. 

Môžu ponožky DexShell prepustiť vodu dovnútra? 

To je možné len za predpokladu, že sa poškodí membrána alebo za extrémnych podmienok, kedy natečie voda zhora. Tomu je možné zabrániť kúpou ponožiek s tesniacim lemom (DexShell Wadding alebo Ultra Dri Sport). Avšak úplne najlepšie je zastrčiť ponožky pod dlhé nepremokavé nohavice.